انواع گیره رومیزی

انواع گیره رومیزی :

۱- گیره رومیزی (موازی) :

یکی از معروف ترین و پرکاربردترین انواع گیره رومیزی ها نوع رومیزی و موازی است. بعضی از این گیره ها مجهز به سندان هستند. عرض فک ها با توجه به اندازهٔ گیره بین ۵۰ تا ۲۰۰ میلی متر تغییر می کند. این گیره ها از چدن خاکستری مخصوص یا فولاد ساخته می شوند. به لحاظ حساس بودن در مقابل ضربه و نیروهای زیاد از انجام عملیات چکش کاری و خم کاری های سنگین روی آن باید خودداری کرد. به منظور جلوگیری از سُرخوردن قطعه کار، سطح فک های گیره را معمولاً آج دار م یسازند که قابل تعویض است.

این گیره دارای دو فک موازی می باشد، که یکی از آن ها ثابت و دیگری متحرک است. برای تأمین حرکت فک متحرک از پیچ و مهره استفاده شده است. گیره های رومیزی را معمولاً از چدن خاکسری مخصوص و یا فولاد دیخته گری تهیه می کنند. به همین دلیل در مقابل ضربه و نیروهای زیاد حساس بوده و بایستی از خمکاری و چکش کاری سنگین روی آن ها خودداری نمود. برای افزایش مقاومت قسمتی از فک ها که با کار در تماس می باشد؛ جنس آن ها را از فولاد انتخاب کرده و برای جلوگیری از سر خوردن قطعۀ کار روی آن ها را آج می زنند.

گیره های رومیزی کارگاهی دو نوع می باشند :

الف- گیره رومیزی نوع یک :

گیره های رومیزی کارگاهی هستند که عمدتاً جهت انجام کارهای فلز کاری و درودگری به کار گرفته شده و به طور ثابت بر روی میز کار نصب می شوند.

ب- گیره رومیزی نوع دو :

گیره های رومیزی هستند که با اضافه شدن فک لوله گیر قابلیت کارگیری انواع لوله ها را با سهولت و اطمینان بیشتر دارا می باشند. این گیره ها نیز به طور ثابت بر روی میز نصب می شوند.

۲- گیره رومیزی آهنگری :

این گیره ها به لحاظ ساختمانی که دارند می توانند نیروهای ضربه ای را تحمل کنند. لذا برای عملیات چکش کاری، آهنگری، خم کاری و … مناسب هستند. جنس آن ها فولادی و به روش آهنگری ساخته می شوند. حرکت فک متحرک این گیره شعاعی است و به همین علت امتداد فک ها در فاصله معینی با هم موازی هستند. پهنای فک های گیره های آهنگری نیز ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلی متر است.

گیره رومیزی آهنگری

و سایر گیره ها :

۳- گیره لوله گیر

۴- گیره صحرایی

۵- گیره G شکل

۶- گیره میله دار یک دسته

۷- گیره F شکل

۸- گیره تسمه ای با چرخ ضامن دار

۹- گیره مخصوص لوله

۱۰- گیره دستی فنری

۱۱- گیره پیچ دستی

۱۲- گیره زاویه ای

۱۳- گیره پیچی

نمونه کار ها در قسمت محصولات در سربرگ موجود می باشد .

برای اطلاع از قیمت انواع گیره رومیزی با ما تماس بگیرید…

۰۹۳۵-۸۰۰۱۱۰۰